שירותי הייעוץ שלנו מותאמים לדרישות השונות של כל לקוח, וכוללים ייעוץ והנחייה שוטפת בכל סוגיות הפטנטים. בין השאר, כוללים אלה בחינת כשירות המצאות לרישום כפטנט, עריכת חיפושי פטנטים, וטיפול בהגשה ובהגנה על פורטפוליו הפטנטים בארץ ובחו”ל.

PATENTABILITY & FTO

שירותי הייעוץ שלנו מותאמים לדרישות השונות של כל לקוח, וכוללים ייעוץ והנחייה שוטפת בכל סוגיות הפטנטים. בין השאר, כוללים אלה בחינת כשירות המצאות לרישום כפטנט, עריכת חיפושי פטנטים, וטיפול בהגשה ובהגנה על פורטפוליו הפטנטים בארץ ובחו"ל.

צרו קשר

ד”ר רוני בן שפרוט

בדיקת חופש פעולה (FTO) נותנת בידי לקוחותינו מידה נוספת של ודאות באשר לחופש למסחר מוצר במדינה מסוימת, מבלי להסתכן בהפרת זכויות של צד שלישי באותה מדינה.

כפי שמגלות חברות רבות, בעלות על פטנט אינה מבטיחה את היכולת לנצל אותו, שכן לצדדים שלישיים עשויות להיות זכויות קניין רוחני קודמות שעלולות למנוע את ניצול הפטנט, לדוגמא מכירת המוצר מוגן הפטנט. רישום זכויות כאלה על ידי צד שלישי עלול לגרור התדיינות יקרה וממושכת בגין הפרת זכויות, שעלולה להשפיע באופן שלילי על העסק.

בדיקת חופש פעולה (FTO) מקיפה היא הדרך הטובה ביותר למזער את הסיכון להפרת זכויות קניין רוחני, ולאפשר למנהלים לקבל החלטות מושכלות לפני שהם נוטלים סיכונים. הדבר כרוך באיתור כל זכויות הקניין הרוחני הרלוונטיות הקיימות במדינת היעד או במדינות היעד, וקביעת רמת הסיכון שמציבות זכויות אלו.

היקף בדיקת חופש הפעולה תלוי במידה רבה בהשקעה בפיתוח המוצר ובהבאתו לשוק. ככל שההשקעה במוצר גדולה יותר – נמליץ שבדיקת חופש הפעולה תהיה יסודית יותר.
חשוב לציין כי בדיקת חופש הפעולה אינה מבטיחה הגנה של 100%, אך ככל שמושקע בבדיקה מאמץ רב יותר, כך תתאפשר ודאות גדולה יותר. משרדנו מבטיח ביצוע אופטימלי של בדיקת חופש פעולה בעת הצורך, תוך הבטחת הגנה על זכויות לקוחותינו בכל מדינה ובכל תעשייה.

Left Menu Icon